Kära medlem,

Den 7:e maj, klockan 13:00, är det dags för SIRIUS årsmöte. Årsmötet är föreningens högst beslutande organ, där du som medlem har yttranderätt och rösträtt. Årsmötet är ett perfekt tillfälle för dig att få inblick i SIRIUS verksamhet, träffa aktiva i föreningen och påverka föreningens framtid.
Om du är intresserad av att komma, maila gärna SIRIUS styrelse i förväg, så blir det lättare för oss att ordna det praktiska kring årsmötet. Gott fika utlovas för alla som anmäler sig!

Årsmötet kommer att hållas i UFS:s lokal på Polhemsgatan 38, 112 30 Stockholm. Vi öppnar portarna klockan 12:30. Kom ihåg att komma i tid! Dagordningen kommer att skickas ut så snart som möjligt och om ni är intresserad av att sitta i styrelsen tveka inte att kontakta Louise Fischer louise.fischer@au.se samt Bibi Redjepova (bibi.redjepova@au.se), SIRIUS valberedning.

Vi ses där!
SIRIUS styrelse
sirius@au.se